Dlaczego w formach silikonowych lepiej się piecze?

Silikonowa forma do tarty

Przygotowywanie wypieków to naprawdę pasjonujące zajęcie, szczególnie jeżeli w domu ma się odpowiednie kuchenne utensylia, dzięki którym robi się to z łatwością i doskonałym efektem. Właśnie do takich naprawdę przydatnych gadżetów należą formy silikonowe.

Zastąp blaszane formy tymi silikonowymi

Naprawdę warto zastąpić stare blaszane formy tymi wykonanymi z silikonu. Silikon to tworzywo o naprawdę doskonałych właściwościach – może być poddawany działaniu wysokich temperatur, jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, dlatego też silikonowe formy z AleDobre nawet często używane, wciąż wyglądają dobrze. Z pewnością nie można tego samego powiedzieć o starych blaszanych foremkach, które tak szybko lubią się przypalać. Jednak w przypadku foremek silikonowych nie chodzi tylko o to, że zdecydowanie dłużej zachowują dobry wygląd. W nich po prostu znacznie lepiej się piecze.

Silikonowe formy na wypieki

Formy silikonowe na wypieki mają to do siebie, że pieczenie w nich nie wymaga tak dużo uwagi i kontroli – ciasto praktycznie nie przywiera do dna oraz brzegów formy, a co za tym idzie – naprawdę dużo rzadziej się przypalać. To ogromny plus tego typu foremek, bo nawet te ciasta, które z reguły muszą trochę dłużej postać w piekarniku, opuszczają go w doskonałej formie. Jakie silikonowe foremki warto kupić sobie do swojej kuchni? Najbardziej popularne to formy na keks, na wymyślne baby, oraz na muffiny i tarty.

Dodaj komentarz