Kawiarka – coś dla miłośników kawy

Kawa to idealny napój na senny poranek, męczący dzień w pracy czy wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Jednak czy naprawdę dobrą kawę można wypić jedynie w kawiarniach? Nie! Taką samą kawę można przygotować we własnym domu! Jak?

Zaparzacz do kawy – prosta rzecz, pyszna kawa.

Zaparzacz do kawy, to składający się z trzech elementów czajniczek. W jego skład wchodzą:

  • dolny zbiornik na wodę z zaworem bezpieczeństwa,
  • górny zbiornik na zaparzoną już kawę,
  • lejek z sitkiem na zmieloną wcześniej kawę.

Kawa z zaparzacza ma pyszny, delikatny smak i krystalicznie czysty wygląd. Nie ma mowy o fusach – kawiarki wyposaża się w jednorazowe filtry do kawy, które skutecznie odseparowują ziarenka i nie pozwalają na ich przeniknięcie do napoju.

A co jeśli nie kawiarka?

Zaparzacz do kawy jak z tej strony może być również w formie zwykłego czajnika, najczęściej szklanego. Bezpośrednio do niego wsypuje się odpowiednią ilość kawy i zalewa gorącą wodą. Ważne, by woda nie była wrząca. Najlepiej jest odczekać jedną minutę i wówczas zalać kawę. Dzięki temu, wydobędzie się z niej cały aromat.

zaparzacz do kawyTak przygotowany napój, odstawia się na kilka minut do zaparzenia. Jeżeli zdecydujemy, że kawa ma już idealny smak, należy opuścić separator fusów na samo dno i cieszyć się pełnym i prawdziwym smakiem ulubionej kawy.

Dodaj komentarz