Miód słonecznikowy

miód tanio

Miód słonecznikowy, powstały z nektaru słonecznika, to produkt o łagodnym smaku i żółtym odcieniu. W temperaturze pokojowej ten rodzaj miodu przybiera postać bardzo lepkiego, krystalicznego płynu. W naturze pszczoły zbierają pyłek i nektar z każdego rodzaju kwiatów, niemniej pszczelarze mogą kontrolować rodzaj miodu, który produkują pszczoły, umieszczając ule w pobliżu wybranych kwiatów. Kiedy ich ul zostanie umieszczony na polu słoneczników, pszczoły będą zbierać nektar aż do momentu gdy pole przestanie kwitnąć – wówczas zostaną przeniesione na nowe pole.

Jaki jest miód słonecznikowy?

miód słonecznikowyTo właśnie pszczoły są odpowiedzialne za charakterystyczny słonecznikowy smak, ponieważ mieszają nektar z własnymi wydzielinami. Miód słonecznikowy zawiera witaminy i minerały. Ze względu na słodki smak jest zwykle spożywany lub mieszany z żywnością lub napojami.
Wiele rodzajów miodu z kwiatów lub miodu wielokwiatowego zawiera niewielkie ilości miodu słonecznikowego. Sam w sobie nie ma szczególnie mocnego smaku, co oznacza, że dobrze komponuje się z innymi łagodnymi rodzajami miodu. Jego zapach jest słodki i dość neutralny. Pod względem tekstury miód słonecznikowy jest dość jędrny i krystaliczny, a nie lepki i płynny.

Dlaczego warto jeść miody słonecznikowe?

Miody słonecznikowe korzystnie oddziałują na drogi oddechowe, dlatego są polecane do leczenia schorzeń nosa, gardła, zatok, oskrzeli czy płuc. Jako produkt delikatny dla żołądka może być stosowany przy regenerowaniu błony śluzowej i przy leczeniu chorób układu pokarmowego.

Naturalne miody choć na pozór nie wydają się tanie, to zastępują nam wiele drogich suplementów diety,  jeśli zależy nam na tym by kupować regularnie, warto jest mieć sprawdzone źródło, warto więc sprawdzić ofertę na miód słonecznikowy w sklepie FIT OR SWEET, dobra jakość produktów i niska cena, sprawiają, że jest to sklep godny polecenia.