Na co uważać przy wyborze suszarki do naczyń

Suszarka, mogłoby się wydawać, że taki zwyczajny sprzęt kuchenny. Będzie jednak w błędzie każdy, kto pomyśli, że wybór suszarki jest prosty. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, jak chociażby wielkość pomieszczenia kuchennego, materiał z którego będzie zrobiona suszarka, jej kształt czy pojemność.

zdjęcie ociekacza

Suszarka do dużej i małej kuchni

Suszarka do naczyń to niezwykle przydatny gadżet w każdej kuchni. Naczynia po wymyciu mogą sobie spokojnie obciekać na niej z wody. Tradycyjne suszarki stawia się na blacie. Jednak można wybrać także model przeznaczony do powieszenia na ścianie (idealny do małych kuchni), do schowania w szafce, czy do zawieszenia w komorze zlewu. Propozycji jest na prawdę całkiem sporo.

Jaki materiał wybrać?

Większość popularnych i tanich suszarek do naczyń to wyroby wykonane z plastiku. W ich przypadku kusząca jest niska cena, należy jednak wziąć także pod uwagę niezbyt dobrą jakość. Takie suszarki trzeba dosyć często wymieniać, ponieważ w zakamarkach, w których przez dłuższy czas stoi woda może się szybko rozwinąć pleść. O wiele lepszym, a przede wszystkim bardziej trwałym rozwiązaniem będzie wybór suszarki wykonanej z metalu.

Rozmiar suszarki

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest rozmiar suszarki. W przypadku gdy mieszka się samemu nie ma sensu inwestować w suszarki o dużych gabarytach, będą one bowiem niepotrzebnie zajmowały miejsce. Duże suszarki będą z kolei niezastąpione w przypadku rodzin wielodzietnych czy wielopokoleniowych – w takim przypadku im większa suszarka tym lepiej.

Przykłady suszarek do naczyń omówionych w artykule znajdziesz pod tym linkiem: https://ostry-sklep.pl/suszarki-do-naczyn

Dodaj komentarz