Młody jęczmień – dlaczego warto go spozywać?

młody jęczmień

Młody jęczmień to produkt zaliczany do tzw. super żywności. Wykazuje liczne właściwości prozdrowotne, które były znane już w starożytności. Podpowiadamy, czym jest i dlaczego warto na niego postawić.

Młody jęczmień – najważniejsze informacje

młody jęczmień

Młody jęczmień to nic innego jak niedojrzałe pędy jego dorosłego odpowiednika, który cieszy się olbrzymią popularnością na całym globie. Wyróżnia się niezwykle bogaty składem, dzięki czemu został zaliczony do kategorii superfoods. Zawiera bardzo duże ilości chlorofilu, który oczyszcza organizm z różnego rodzaju toksyn. Jest bogaty w witaminy B, C, E i K. Stanowi źródło wielu cenny minerałów, warto tu wymienić takie jak cynk, żelazo, magnez oraz wapń. Nie brakuje w nim aminokwasów oraz błonnika, który jest odpowiedzialny za poprawne działanie układu trawiennego. Jest polecany wszystkim, a w szczególności osobom w starszym wieku, osłabionym oraz stosującym diety redukcyjne i eliminacyjne. 

Prozdrowotne właściwości młodego jęczmienia

Opisywany produkt z kategorii superfoods wykazuje bardzo dużo właściwości prozdrowotnych. Jedną z ważniejszych jest przeciwdziałanie wolnym rodnikom przyśpieszającym proces starzenia się komórek. Ponadto regularnie spożywany młody jęczmień ze sklepu Fitorsweet wykazuj takie właściwości jak:

  • doskonały wpływ na prace układu trawiennego, sprawdza się podczas bólów żołądka oraz biegunek.
  • skuteczne eliminowanie groźnych toksyn.
  • działanie przeciwzapalne, może stanowić naturalną broń w walce z reumatoidalnym zapaleniem stawów.
  • obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi.
  • zmniejszanie ryzyka występowania chorób nowotworowych.
  • pozytywny wpływ na stan zdrowia skóry, jest skuteczny w czasie leczenie trądziku i innych zmian skórnych.

Warto zaznaczyć, że opisywany rodzaj jęczmienia może być stosowany doustnie, a poza tym wiele osób wykorzystuje go jako bazę do okładów na ciało.