Łatwe dania

Do przygotowania niektórych potraw potrzebne jest nam tylko i wyłącznie kilka tanich składników. Nie na darmo mawia się, że nasza kuchnia jest niesamowicie ekonomiczna i że można wyżywić się miesięcznie już za kilkaset złotych. Przepis na placki ziemniaczane jest z całą pewnością dobrze znany wszystkim studentom i osobom, które mają ograniczony budżet i muszą niskim kosztem przygotować pożywne i zdrowe posiłki. Ziemniaki są kalorycznymi warzywami i można sobie dzięki nim dobrze pojeść, dlatego też są bardzo popularnym warzywem w Polsce. 

Pomysł na placki

Przepis na placki ziemniaczane z sosem koperkowym lub grzybowym jest jednym z tych, które są najczęściej wykorzystywane w studenckiej kuchni. Zakup śmietany, ziemniaków, koperku i oleju nie powinien kosztować bardzo dużo pieniędzy, a dzięki tym zakupom będzie sobie mogło pojeść nawet kilka osób. Jak więc widać można naprawdę niskim kosztem przygotować smaczny i syty obiad i nie trzeba wydawać dużej części swoich miesięcznych oszczędności. 

Łatwe dania

Oprócz placków ziemniaczanych z ziemniaka można przygotować jeszcze sporo innych dań, a jednym z najpopularniejszych na świecie są z całą pewnością frytki. Te pyszne ziemniaczki z oleju są bardzo często podawane w restauracjach bądź w barach z szybkim jedzeniem typu fast food. Cieszą się one ogromną popularnością z racji swojego dobrego smaku i przede wszystkim z racji krótkiego czasu oczekiwania na nie. Frytki można otrzymać już po kilku minutach od zamówienia i jest to bardzo dobra i kaloryczna przekąska.

Sprawdź więcej informacji

Profesjonalny przepis na placki ziemniaczane w tradycyjnym wydaniu

Więcej na temat placków od serwisu Wikipedia