Do czego jeszcze można wykorzystać chochlę do zupy?

chochla do zupy

Jaka jest chochla do zupy, każdy wie. Ale nie każdy wie, że chochle mogą mieć więcej zastosowań niż tylko nalewanie zupy. Łyżki te są bardzo praktyczne i powinny być w każdym domu. Do czego jeszcze można je wykorzystać?

Nakładanie sosu
Mała chochla do zupy doskonale nada się do nalewania sosu z małego garnuszka lub z patelni. W przypadku wykorzystania gastronomicznego, chochla do sosu wcale nie musi być mniejsza niż ta do zupy. Po prostu nie nabiera się całej jej pojemności, a jedynie określoną wielkość np. 3/4. Jeśli osoba spożywająca danie nie nalewa sobie sama sosu z sosjerki, użycie chochli jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, które nie naraża kuchni i jadalni na wielkie sprzątanie plam z sosu. Czasami można dopasować też niewielką chochlę do sosjerki. Nawet, jeśli nie jest ona szczególnie elegancka to zdecydowanie ułatwia dozowanie sosu na potrawie. Używając jej nie trzeba się przejmować tym, że przypadkiem naleje się zbyt dużo sosu lub że rozleje się on dookoła talerza.

Napoje
Chochle zamówisz tutaj, sprawdzą się też przy nakładaniu napojów wprost do szklanek i kubków. Doskonale nadają się do podania lemoniady czy też kompotu serwowanego prosto z garnka, w którym go przygotowano. Zmniejszają ryzyko rozlania płynu. Nie ma też konieczności przelewania go do dzbanków, by pomogły w serwowaniu napoju. Warto też pamiętać, że naczynie, w którym przygotowano napój może być zbyt ciężkie, by je po prostu podnieść i przelać płyn. W takim wypadku kompot i tak należy przelać do dzbanków lub słoików przy pomocy chochli do zupy.