Wyciskacz do cytrusów – świeży domowy sok

wyciskacz do cytrusów

Świeży sok z owoców jest ulubionym menu wielu osób, zaopatrując się w wyciskacz do cytrusów, w znacznym stopniu można ułatwić przygotowanie takiego napoju. Codzienna dieta z wykorzystaniem świeżych owoców jest optymalnym rozwiązaniem na zachowanie zdrowia i właściwej sylwetki ciała. Są dwa rodzaje takich urządzeń manualne i elektryczne.

Wyciskacz do owoców manualny

 Manualny wyciskacz do cytrusów (zobacz tutaj) jest bardzo prostym w budowie urządzeniem. Przydaje się do przygotowania słodkich deserów, alkoholowych drinków czy owocowych koktajli. Jest zaprojektowany w taki sposób, aby jego użytkowanie było wygodne i szybkie w obsłudze, zazwyczaj wyciskacz jest wykonany ze stali nierdzewnej albo aluminium, dzięki temu można go łatwo umyć w zmywarce. Jest on przygotowany do wyciskania soków z owoców średniej wielkości, dzięki temu zarówno większe, jak i mniejsze owoce również można poddawać takiej obróbce. Większość modeli wyróżnia się trwałą i solidną konstrukcją, są odporne na działanie kwasów zawartych w owocach, dzięki temu można ich używać przez wiele lat.

Automatyczny wyciskacz do owoców

Automatyczne warianty wyciskaczy do owoców różnią się między sobą wielkością oraz sposobem działania mechanizmu do wyiskania. Mniejsze modele są mobilne i można je łatwo przenosić, większe mają za to bardziej pojemne zbiorniki na sok. Należy także zwrócić uwagę na moc urządzenia, powinna być ona dostosowana  do częstotliwości i ilości przygotowywanych soków. Mniejsze modele mają 20 W, ale dostępne są także takie, które mają 250W. Dobrym rozwiązaniem jest wyjmowany pojemnik na sok, można go wówczas łatwo umyć, jeśli jest przezroczysty, można także ocenić klarowność soku. Dużą zaletą wyciskacza do cytrusów jest możliwość regulacji zagęszczenia soku, może być on wtedy przygotowywany w kilku opcjach. Z reguły pojedyncze elementy wyciskacza można wyjmować i myć w zmywarce, ale są też modele jednoczęściowe, wtedy czyszczenie nie jest już takie proste. Do przygotowywania codziennej porcji soku warto zaopatrzyć się w większy model takiego urządzenia.