Sól himalajska: co warto o niej wiedzieć?

sól himalajska czarna gruba

Sól to produkt, którego bardzo często unikają osoby na diecie. Niektórzy twierdzą, że sól utrudnia redukcję tkanki tłuszczowej, a do tego jest niezdrowa. Tymczasem jest zupełnej inaczej. Składnik ten jest potrzebny człowiekowi do życia, ponieważ bez niego niektóre procesy w organizmie nie mogłyby się odbyć. Wystarczy przestrzegać zalecanej dziennej dawki soli, a także wybrać jej odpowiedni rodzaj. Czy sól himalajska różowa lub czarna się sprawdzi?

Właściwości soli himalajskiej różowej

Sól himalajska różowa wydobywana jest w górskich pasmach Himalajów. Swoją barwę zawdzięcza ona tlenkowi żelaza. Wiele osób uważa ją za najzdrowszą na świecie, argumentując tym, że ma ona właściwości lecznicze i zawiera aż 84 minerały potrzebne do funkcjonowania organizmu. Ale czy to do końca prawda? Prawdą jest, że sól himalajska różowa jest zdrowa i warto korzystać z niej zamiast tradycyjnej soli, jednak przypisywanie jej magicznych właściwości to często jedynie sposób na reklamę.

Niemniej spożywanie jej w odpowiednich ilościach (według WHO 5 g na dobę) z pewnością przyniesie nam wiele korzyści i usprawni funkcjonowanie organizmu.

Właściwości soli himalajskiej czarnej

Inną odmianą soli himalajskiej jest sól himalajska czarna. Na jej kolor wpływa zawartość składników mineralnych, przede wszystkim siarczku żelaza. Wykorzystywana jest ona m.in. do pozbywania się problemów trawiennych, takich jak wzdęcia, zgaga itp. Jednak ze względu na charakterystyczny zapach soli himalajskiej czarnej, który nie każdemu przypada do gustu, częściej wykorzystuje się ją do kąpieli i peelingów.

Gdzie kupić?

Sól himalajska nie jest ciężka do zdobycia, jednak nie każdy z nas ma w okolicy sklepy ze zdrową żywnością, a duże markety też nie zawsze są zaopatrzone w takie towary, pozostają sklepy internetowe, tu jedynym minusem jest oczekiwanie na towar, jednak jest to kwestia do dwóch dni pracujących. Ze swojej strony polecam sklep FIT OR SWEET, gdzie sól himalajska jest w bardzo korzystnych cenach i warto zaopatrzyć się na dłużej.